Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

21 november 2012

Kodukandi külade klubi

 Kodukandi külade klubi käimalükkamise vahva algatus tuli Kuigatsi küla ja Õnne Paimre poolt. Kuigatsi külamaja ootas meid esmaspäeval,  12. novembril, enda juurde külla kõiki inimesi, kelle südameasjaks on külades toimuv ja kes tunnevad huvi, mida põnevat sealkandis tehtud on.
 Meile tutvustati milliseid projekte Kuigatsis ellu on viidud ja missugused muutused see endaga kaasa on toonud.
Õnne käis Jäneda Maaeluvõrgustiku büroo poolt korraldatud õppereisil "Kogukonnarajatiste haldamise kogemused Eestis, Lätis ja Leedus". Mida huvitavat seal näha oli, saimegi kohapeal teada.
Valgamaa Partnerluskogu õppereisist Rootsi.  Jagati oma muljeid ka teistele, eriti just seda, mismoodi külad seal välja paistsid.
Omavaheline infovahetus ja Kodukandi kohvilaud toimis jooksvalt kõigile.
Külade klubi toimib ilma ühegi projekti ja eelarveta.


Meid ühendab Aili Keldo - Valgamaa Kodukandi Ühendus, MTÜ Valgamaa Partnerluskogu kogukonnameetme koordinaator. Aili on aastaid panustanud aega ja energiat vabatahtlikku tegevusse ning kaasanud teisi inimesi kogukonnale vajalikesse/olulistesse tegevustesse.  Suuresti tänu temale on maakonnas olemas kogukonnaliidrite võrgustik ja seetõttu ulatuvad külade eestvedajate suhted ja kontaktid kaugemale oma küla piiridest. Aili on positiivse ellusuhtumisega ja lahendustekeskne inimene, kes oma isikliku eeskujuga on innustanud paljusid külakogukondi tegutsema.
Arula esindajad olid seekord Airika, Liidia ja Eike.