Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

21 aprill 2019

Arula 600. kontsert Otepääl 1. mail ja külapidu 11. mail Madsal

Teeme kõik üritused kaasa, et Arula 600 läheks ajalukku 

1. mail kontsert Otepää Kultuurimajas

Kallis Arula rahvas, meie sõbrad ja toetajad, üle 600 aasta on meie esivanemad pununud meie paela, tulge ja avaldame koos neile austust ja lugupidamist. Mai on valguse kasvamise kuu ja kui valgus on kasvamas, tuleb palju õues olla, sest vaid nii jõuab valgus südamesse meid hoidma ja toetama.


11. mail, Arula 600 pidu Madsal

 Meie külapidu toimubki Madsa puhkekülas 11. mail, algusega 14.00
Kuulutusel on meie raamatus olnud pärimuste illustratsioonid, Roland Seeri tehtud. 
Kõik on ikka peole oodatud!
 Marju Varblane tuleb koos Katri Laubega, 11. mail Madsale. Mängivad pille, laulavad, organiseerivad mänge ja tantse. Kohvilaud, supp ja meened ootavad meid ees. Juttu jätkub kauemaks. 
 Juubelipidustused jätkuvad, vahuvein  valatakse välja, söömist ootavad hõrgutised, nii oma küla inimeste poolt valmistatud, kui Rõngu pagaritelt tellitud jne. Oma küpsetis või purki tehtud üllatus kaasa! Muidugi õnnitlused-tervitused. Mida seal peolistele pakutakse? Ikka muusikat, väikest etendust, etteasteid, ühiseid tegemisi jne. Kas tantsida ka saab on küsitud? Ikka saab.
Mai algus on imeline aeg tõepoolest - mida õues teha saab? Orienteerumine metsalilledest ääristatud rajal? Piduliste käsutuses on kõlakoda ja saal. 
Uhkele peole võib tulla ka kostümeeritult, ka keskaja moele kohaselt, või ka hilisematest sajandidest pärit rõivastesse (kes soovib, mängib kaasa), väga oodatud on rahvariided! 
Sellised mõtted siis seoses peoga ja ootame lisa. 

Meie ajaloolised, Arula 600, meened. 
 Esmamainimisel olime Arrol ja sealt sai nimi  alguse. See oli ja on aja lugu. Teeme seda edasi. Iga inimene on jätnud Arulasse oma jälje. 
Anna teada oma tulekust. Kirjuta nimed ja selgituseks "külapidu". 
Toeta meie küla üritust:  MTÜ Arula Külaselts  EE201010220112835014 
Toetajatele ajalooline medal.