Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

03 märts 2019

Arula küla 600. aastapäevale pühendatud kontsert

Arula küla 600. aastapäevale pühendatud kontsert 1. mail

Kauni ning väärika küla juubelipidustuste raames toimub Otepää Kultuurimajas 1.mail legendaarse Tõnis Mägi kontsert
2019. aastal möödub Otepää vallas asuva Arula küla esmamainimisest 600 aastat.
Esitusele tulevad Tõnis Mägi vanemad ja uuemad laulud, mis saavad Riivo Jõgi juhatatud kvinteti toel omale kevadiselt värske kõla. 
Tule ja saa osa erakordsest muusikaelamusest! 
Sissepääs tund enne ürituse algust.
Kohapeal on pileti hind 15 eurot. 
Piletid on müügis ka Turismiinfokeskuses.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Päris külapidu on 11. mail Madsal!

Kallis Arula rahvas, meie sõbrad ja toetajad, üle 600 aasta on meie esivanemad pununud meie paela, tulge ja avaldame koos neile austust ja lugupidamist. Mai on valguse kasvamise kuu ja kui valgus on kasvamas, tuleb palju õues olla, sest vaid nii jõuab valgus südamesse meid hoidma ja toetama. Meie külapidu toimubki Madsa puhkekülas, värskemast-värskemas õhus.

Kõik on ikka oodatud! Juubelipidustused jätkuvad, vahuvein  valatakse välja, söömist ootavad hõrgutised, nii oma küla inimeste poolt valmistatud, kui Rõngu pagaritelt tellitud jne. Muidugi õnnitlused-tervitused. Mida seal peolistele pakutakse? Ikka muusikat, väikest etendust, etteasteid, ühiseid tegemisi jne. Kas tantsida ka saab on küsitud? Ikka saab.
Mai algus on imeline aeg tõepoolest - mida õues teha saab? Orienteerumine metsalilledest ääristatud rajal? Piduliste käsutuses on peosaal ja söögisaal. 
Uhkele peole võib tulla ka kostümeeritult, ka keskaja moele kohaselt, või ka hilisematest sajandidest pärit rõivastesse (kes soovib, mängib kaasa), väga oodatud on rahvariided! 
Sellised mõtted siis seoses peoga ja ootame lisa. 

Oleme eestlastena kõigi aegade kiuste püsima jäänud. Meil endil on tõsiselt vedanud, et oleme läbi sadade põlvkondade täna ikka veel siin, oma esivanemate maal ja kuigi meie esivanemaid ei ole enam meiega, elab kõigi nende jälg edasi meie veres ja me kanname neid pidevalt endaga kaasas, ka oleme nende hingepidemeks, mille nimel nad elasid, kannatasid, rõõmustasid. Nende mõtted, tunded elavad meis edasi, mõjutavad meie käitumist, mõtlemist, toimimist.
See on olnud nagu paela punumine, kus esivanemad on meie eludesse põiminud oma lõngad - unistused ja soovid.Kui oskame ja suudame läbi iseenda ja lähedaste poolt kogutud lugude tunda end koosolevatena,võime tajuda, kuidas ürgvana tuul puhub meie poole nende unistuste ja palvete hingeõhku.     Nii kuuldes ja tajudes suudame jätkata seda, mis neil pooleli jäi ning tunda nende elude soojust ja toetust pidevalt oma selja taga.
( Mikk Sarv, 1951-2018, pärimus-ja looduskultuuri hoidja)


Toetada võib ka meie pidu, kontaktid Arula kodulehel.