Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

19 märts 2019

Austusküünal Kaarel Partsile Üttil

On veel üks pidulik sündmus Otepää vallas. Nimelt tuli kiri Toomas Kiholt, EV100 juhtrühma esimehelt, kus tahetakse austada Eesti Vabariigi esimese demokraatliku esinduskogu valimise ümmargust tähtpäeva.  Tähistatakse üle Eesti – süüdates reedel, 5. aprillil, austusküünla kõikide 120 Asutavasse Kogusse valitud rahvasaadikute sünnikohas või selle läheduses sobivas kohas.
Otepää vallas on sündinud kaks Asutava Kogu liiget: Julius Grünberg (Otepääl kaupmees Juhan Grünbergi peres) ning kuulus Kaarel Parts Arulas Alajärvel.

Kaarel Parts 
Nimelt Kaarel Parts on sündinud Alajärvel (arhiivi andmetel) aga seotud ka Ütti taluga, kus elasid ta esivanemad. Süütame austusküünla Ütti talus 5.aprillil, kell 16.00. Oodatud on kõik, kellele on see tähtis ja kes on kuidagi seotud nii Kaarel Partsi töö, elu kui ka ajalooga.  
On kohal kohaliku omavalitsuse juhid, vastavast valimisringkonnast valitud Riigikogu liikmed (korraldab Riigikogu kantselei), Asutava Kogu liikme sugulased, koolilapsed, külarahvas, kõik huvilised.
KOVi esindaja tutvustab Asutava Kogu liiget. Süüdatakse mälestusküünal muidu esinduslikul platsil sünnikoha lähistel. Kuna Kaarel Parts oli kogu sõjaeelse perioodi Riigikohtu esimees, siis palume ka praegust Riigikohtu esimeest ja esindajaid kõnealusest sündmusest osa võtma, mis oleks igati asjakohane. 
Muud sõnavõtud (Riigikogu liige; ajaloolisest taustast keegi kodu- või ajaloolane jne). 
Ühine foto- ja videojäädvustus. (Kõik failid laetakse pärast üles EV100 kodulehele).
Eelinformatsioon tseremoonia kohta ilmub valla- või linnalehes, kodulehel.
 Võib-olla tasub isegi Partside sünnikoha tähistamisega edasi liikuda, mis ju Arula rahval mõttes olnud on.
Uurisime kunagi aastaid tagasi Partside ja Alajärve talu lugu. Seosed Ütti, Tinni, Järva, Alajärve taludega on olemas. Üks infotahvel võiks olla bussijaama juures.

Vaata ka: https://sites.google.com/site/arulakyla/talude-lood/alajaerve
Vaata ka: https://sites.google.com/site/arulakyla/inimeste-lood/kaarel-parts--vandeadvokaat