Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

16 oktoober 2023

ARULA pidu 2023

 

Arula peolised Madsal 
Tänud tulijatele, tegijatele, olijatele

Perekond Petersonid 
Tänud teile Lii, Peep ja Andreas. Sihval elav muusikute perekond Petersonid pakkusid meile meeldejääva kontserdi. Hing sai lilli täis!  Andrease vaba olemus ja pühendumus muusikale oli nii nauditav, et sõnu polegi vaja.
 Kitarrimäng mõjus rahustava ja tehniliselt hästiviimistletud elamusena, mida oli lausa lust nautida. Petersonide pere toimetamisest muusikamaastikul saame teada: 

 Piret Paluteder on koostamas uut raamatut ja tegi üleskutse uute lugude leidmiseks ja laste koomiksite joonistamiseks. Oodatud on fotod/kollaazid kohalikest taimedest ja loomadest. 
Tundus, et nii mõnigi pere jättis selle üleskutse meelde. 
Tema ja tema pere ettevõtlikust sel aastal, Arulas sündinud orelimeister E.C.Kessleri mälestusplaadi panekul Otepää kirikusse, hindame väga. See oli pidev töö kooskõlastamiste ja tegijate vahel. Avamispäev oli meeleolukas, suursugune ja südamlik. Sel päeval, 23.juulil, õnnistati Otepää kirikus Arula rahvast tema tegemistes ja toimetamistes. Oleme tänulikud.
  
Enno Mõts

Enno Mõts tutvustas oma sel aastal avaldatud raamatuid: "Isetuse loits, tee üle vibu" ja luulekogumikku „Taeva ja põrgu vahel“. Autor põimib raamatusse sajanditevanused manuskriptid eri sõdalaskultuuridest ja tänapäeva juutuubi infoväljad, ning kastab need üle valdkonna teadusavastustega. Rasket teemat pole käsitletud raskemeelselt, pigem kerge huumori ning eneseirooniaga. Oli väga põnev ja kodune esitlus. 
Vaata ka:
 
Loodame, et järgmisel aastal kohtume jälle ja teeme midagi põnevat! 

Ilusat sügist oodates  

Valju Aloeli pilte saate vaadata:  https://adobe.ly/46tkSpj  

Maur, Kaire, Kaja, Ereli, Ahto  

Lõuna, Rehe, Suureniidu, Vahi talu rahvas 

Kõik mõlgutavad mõtteid, et kes teeks uuele raamatule, Palunõia lugudest kaastööd...

Täname ka Manona Parist, kelle raamat "Meie taluköök" ehk "Hakka uuesti elama" hakkab sõnadega: Kõigile Arula ja Sihva headele inimestele...
Ja sissejuhatuseks: Elu - see võiks olla suur lilleaed ümber väikese maja ning lõbus kui haldjate mäng. Isegi kui ainult vaimusilmas. Peaasi, et see koht on olemas. Et on olemas paik, kus saad koorma maha panna ja lubada endale midagi head.

   Ilusat sügist soovides