Tere. Tore, et siin oled!

Blogis anname ülevaate Arula küla tänastest tegemistest nii pildis kui sõnas.

04 oktoober 2023

Arula rahva kokkusaamine pühapäeval 15 oktoobril


Meile on lubatud jälle Madsa saali kokkusaamiseks. Oleme tänulikud. 

15.oktoobril Madsal, algusega kell 14.00, Arula rahva kokkusaamine 

Etteteatamisaeg on küll lühike aga mis parata, elu on selline. Ehk annate andeks. Kõigil plaanid tehtud ja aega napib. Paljud arvasid, et E.C.Kessleri plaadi avamine oligi külapeo eest. Aga see oli eraldi sündmus. 

Andke palun teada, kes saavad tulla ja kes ei saa. Kellega suhtlesin eile, nendelt sain juba teada tulemisest. Kaasa võtta ikka hea tuju ja positiivne meeleolu, kohvikõrvasest rääkimata. Suppi ja kohvi pakutakse kohapeal.

Ole kallis ja ütle naabrile, et Madsale oodatakse ka teda. 

Meile tuleb külla keegi, kunagise Arula kooli muusikaõpetaja Eva Petersoni poja Peep Petersoni perest. Kui meil veab, siis saame kuulata imelist kitarri.

 Kitarrimuusika:   https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Pd-hX9WUDbQ

Meil on ka au kohtuda endise meie küla elaniku Enno Mõtsaga. Tal on kaasas mõned oma raamatud.  Luulekogumik „Taeva ja põrgu vahel“ esitleb autori valikut oma luuletustest läbi aastate. Vanim neist on pärit tema keskkooli ajast, hilisem aga aastavanune, jättes nende vahele üle kolmekümne aasta. Enamus sellest ajast on autor kandnud kaitseväelase vormi, otsinud armastust, saanud pereisaks, seigelnud maailmas ning teeninud ka sõjatallermaal...  Teine raamat on "Isetuse loits, tee üle vibu".  Autor on käsitlenud sõdalasfilosoofiat ning esitlenud seda läbi Vibu tee. 

Ja veel. 

Piret Paluteder on koostamas uut raamatut ja teeb üleskutse uute lugude leidmisel. Äkki saame selliselt kokku Arula küla Palunõia lood, kus tutvustakse Kõllimetsas ja lähiümbruses olevaid loomi/linde pool-realistlikus ja pool-väljamõeldud vormis. Peategelane Palunõid räägib oma tegemistest tutvustades samal ajal Arula küla, seal toimuvat või toimunut. Kaastööd on oodatud tekstidena, teksti toimetajana, raamatukese küljendajana, illustratsioonide loojana. Lapsed võiks koomikseid joonistada, oodatud on fotod/kollaazid kohalikest taimedest ja loomadest. Kes soovib kirjutamisel, toimetamisel, piltide joonistamisel kaasa lüüa, andku aga teada.  

Põnevust kui palju... 

Kohtumiseni!

Ilusat sügiseaega!